Kategórie: Krátky


Ako dlho trvá tehotenstvo? Krátky

Ako dlho trvá tehotenstvo?

Tehotenstvo trvá pre väčšinu žien 40 týždňov. Predpokladá sa, že tehotenstvo je v čase medzi 37 týždňami a 42 týždňami. Narodenie pred 37 týždňami je predčasné narodenie. Čím je vek pri narodení nižší, tým väčšie sú riziká pre plod.

Čítajte Viac
#metoo: Cítiš sa bezmocný a bezcenný, látka, ktorou utiera podlahu, nikto, špinavý Krátky

#metoo: Cítiš sa bezmocný a bezcenný, látka, ktorou utiera podlahu, nikto, špinavý

Ráno sa koná cigaretový rozhovor medzi dvoma mužmi, ktorí pracujú v spoločnosti so sídlom v tej istej budove, pre ktorú pracujem: - Čo hovoríte, ma, o všetkých tých hviezdach, ktoré sa teraz prebudili, že boli zneužité? - Čo môžem povedať, mami, je módne zneužívanie. Zasmiali sa ... Nedokázal som nájsť koniec diskusie, pretože som si nebol istý, či sa môžem zdržať hlasovania, a dozvedel som sa už dávno, že nie je dobré dať svoju myseľ bláznom, pretože si oddýchli.

Čítajte Viac
Mimomaternicové tehotenstvo Krátky

Mimomaternicové tehotenstvo

Otázka: - Môže jednoduchý tehotenský test zistiť mimomaternicové tehotenstvo? Dostávam menštruáciu počas mimomaternicového tehotenstva? Odpoveď: Normálne je tehotenský test pozitívny v prípade mimomaternicového tehotenstva, pretože tieto testy sú väčšinou založené na prítomnosti látok vylučovaných trofoblastom (budúca placenta) v moči matky, bez ohľadu na miesto tehotenstva.

Čítajte Viac
Deti s nadváhou sú rovnako choré ako obézni dospelí Krátky

Deti s nadváhou sú rovnako choré ako obézni dospelí

Lekársky svet a nielen v Európe a Spojených štátoch amerických čelia novému problému: prírastok hmotnosti u detí a dospievajúcich. Napriek tomu, že v Rumunsku sa nevykonali žiadne epidemiologické štúdie, pozoroval sa prírastok hmotnosti u detí a dospievajúcich. Lekársky svet a nielen v Európe a Spojených štátoch amerických čelia novému problému: prírastok hmotnosti u detí a dospievajúcich.

Čítajte Viac
Konzumácia alkoholu počas tehotenstva Krátky

Konzumácia alkoholu počas tehotenstva

Počas tehotenstva sa neodporúča konzumácia alkoholu. Alkohol ľahko prechádza do plodu a môže viesť k závažným deformáciám v mozgu a ďalších orgánoch a systémoch. Ženy, ktoré požívajú alkohol počas tehotenstva, môžu porodiť dievčatá s fetálnym alkoholovým syndrómom - s poruchami tváre, končatín, nesprávnym neurologickým vývojom atď.

Čítajte Viac
Trojkolka rozvíja rovnováhu a koordináciu dieťaťa Krátky

Trojkolka rozvíja rovnováhu a koordináciu dieťaťa

YVOLUTION, kolobežka číslo jedna v USA YVOLUTION pripravuje deti, ale aj rodičov, na zábavu a výzvu nezávislej chôdze. S YVOLUTION zlepšujú deti rovnováhu, koordináciu, motorické zručnosti a sebavedomie. Všetky výrobky YVOLUTION majú dar, ktorý im umožňuje udržiavať deti mimo dosahu televíznej obrazovky a obrazovky počítača, zapájať ich do aktívnej hry v prírode a dáva im príležitosť rozvíjať svoje rovnovážné a koordinačné schopnosti.

Čítajte Viac
Lososová pažítka Krátky

Lososová pažítka

Lososová pažítka sa môže stať výživným a chutným občerstvením v jedálnom lístku pre 1 až 2 roky, ak ich pripravíte s prísadami vhodnými pre tento vek! Čas prípravy 65 min. Mierna náročnosť Zloženie 350 g lososa 2 mrkvy 1 stredná cibuľa 1 veľká zemiaka 3 lyžice extra panenského olivového oleja 2-3 žĺtky 1/2 pasta z petržlenovej vázy 1/2 príprava kôprovej soli Príprava Vráťte lososom očistenú kožu cez mlynček na mäso.

Čítajte Viac
Čo je hyperemesis gravidarum, stav, v ktorom Kate Middleton trpí tehotenstvom Krátky

Čo je hyperemesis gravidarum, stav, v ktorom Kate Middleton trpí tehotenstvom

Hyperémia gravidarum alebo toxické tehotenstvo je závažný stav nevoľnosti a zvracania, ktoré sa ženy cítia obzvlášť ráno, pričom prejavy sú oveľa akútnejšie ako normálna nevoľnosť počas tehotenstva. Toto je tiež prípad kňažky z Cambridge, Kate Middleton, ktorej bola diagnostikovaná hypereméza gravidarum vo všetkých troch tehotenstvách.

Čítajte Viac
Jablečná šťava zabraňuje astme Krátky

Jablečná šťava zabraňuje astme

Britskí vedci tvrdia, že pohárom jablčnej šťavy, denného nápoja, sa zabráni astme, ktorá je chronickým zápalovým ochorením dýchacích ciest. Choroba, ktorá je v súčasnosti uvedená ako jedna z najbežnejších chorôb, môže byť spojená s tým, ako hovoria odborníci, s upustením od prirodzeného a zdravého stravovania, čím ďalej tým viac ju nahrádzajú prípravky rýchleho občerstvenia.

Čítajte Viac
Nový jogurt Activia Light s obsahom tuku 0% a 100% Krátky

Nový jogurt Activia Light s obsahom tuku 0% a 100%

Danone Romania rozširuje svoje produktové portfólio o nový sortiment Activia Light, ktorý je k dispozícii v 4 variantoch: Activia Light Natur, Activia Light s jahodami, Activia Light s ananásom a Activia Light s obilninami. Vyrobený v továrni v Bukurešti, jogurt Activia Light je ideálny na konzumáciu kedykoľvek počas dňa, kdekoľvek sme.

Čítajte Viac
Keď predstavíme vajíčko do detskej stravy Krátky

Keď predstavíme vajíčko do detskej stravy

Vajec poskytuje 40% denných bielkovinových potrieb dieťaťa a 90% odporúčanej dennej dávky vitamínov B1 a B6, zostáva však cenným zdrojom vápnika, vitamínov a minerálov. Ide o pevné jedlo, ktoré sa vyskytuje neskôr v diverzifikovanej strave dieťaťa, pretože predstavuje vyššie riziko alergií ako iné potraviny.

Čítajte Viac
Perorálne zdravie detí - nebezpečenstvá a riešenia Krátky

Perorálne zdravie detí - nebezpečenstvá a riešenia

Dospelý stomatologický systém sa skladá z 32 zubov a mas, vrátane tu masky mysle. Opadavý zub, špecializovaný termín, ktorý sa nazýva takzvané „mliečne zuby“ detí, sa skladá celkom z 20 zubov. Správne zdravie ústnej dutiny a hygiena sú dôležité už v dospelosti, ale najmä v detstve, keď sa kladie dôraz na správnu starostlivosť o ústnu dutinu, na ktorú by ste sa nemali nikdy zanedbávať.

Čítajte Viac
5 dôvodov, prečo sa ženy vzdávajú diéty Krátky

5 dôvodov, prečo sa ženy vzdávajú diéty

Diéty, v ktorých sa ženy púšťajú bez súhlasu lekára alebo len o nich počúvajú dobré slová, vždy končia pred uvedením prvých výsledkov. Bežné dôvody, prečo sa vzdávajú váhových pásov, sú rôzne: nedávajú výsledky dostatočne rýchlo, nemajú vôľu dodržiavať svoje pravidlá a obmedzenia, alebo sa jednoducho učia cítiť sa dobre v koži a už viac nemajú. potreba liečby a režimov frustrujúcich a nezmyselných!

Čítajte Viac
Močový mechúr Naboth v tehotenstve Krátky

Močový mechúr Naboth v tehotenstve

Otázka: - Som tehotná do 7 týždňov. Včera som išiel k gynekológovi a po vykonaní interného ultrazvuku mu lekár dal diagnózu, ktorá nebola príliš šťastná. „Nabotský vezikul nie je okrúhly, ako by mal byť, ale oválny.“ Uviedol, že to ukazuje, že nejde o „dobrú prácu“. Povedal mi, že existujú tri možnosti: stratiť tehotenstvo, získať späť tento „močový mechúr Naboth“ alebo vytvoriť dieťa s malformáciami.

Čítajte Viac
Celé zrná znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb Krátky

Celé zrná znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb

Podľa posledných lekárskych štúdií jesť vysoko v celých zrnách, ako sú ovos alebo ryža, znižuje riziko infarktu alebo infarktu. Ľudia, ktorí konzumujú celozrnné potraviny dvakrát denne, sú o 25% menej ohrození kardiovaskulárnymi chorobami ako tí, ktorí takéto potraviny konzumujú iba sporadicky.

Čítajte Viac
Zápcha u dojčiat Krátky

Zápcha u dojčiat

Kŕmenie dieťaťa a matky sú prvými vecami, ktoré treba brať do úvahy pri zápche dieťaťa. Pred zmenou druhu mlieka alebo toho, čo matka konzumuje, je však najlepšie objasniť, či ide o zápchu alebo pomalú peristaltiku. Peristalizmus je pohyb sťahov a relaxácia svalov žalúdka a čriev, ktorý spôsobuje, že jedlo sa tlačí pozdĺž tráviaceho traktu.

Čítajte Viac
Oblasť varixel a pásového oparu Krátky

Oblasť varixel a pásového oparu

Vírusový pás sa prenáša dýchacími cestami, čo spôsobuje ovčie kiahne, eruptívny vírus detstva, zvlášť nákazlivý. K reaktiváciám latentného vírusu dochádza neskôr, vo forme pásového oparu, na koži (koži), inervovanej lymfatickou uzlinou, v ktorej latentný vírus existuje. Neuralgia po šindľoch pretrváva 4 až 5 mesiacov po vymiznutí lézií so zvláštnymi problémami pri liečbe.

Čítajte Viac
Štvrtina detí trpí strachom Krátky

Štvrtina detí trpí strachom

Vyše 22 percent detí vo veku od 3 do 6 rokov má príznaky úzkosti, uvádza španielska štúdia, ktorú vypracovala Autonómna univerzita v Katalánsku. Štúdia tiež zistila, že viac ako 3% z týchto detí majú aj depresívne príznaky. Tieto podmienky ovplyvňujú školské a rodinné správanie najmenších.

Čítajte Viac
Ako si vyberieme aerosólový rozprašovač pre deti? Krátky

Ako si vyberieme aerosólový rozprašovač pre deti?

Aerosólové zariadenie je zariadenie skutočnej pomoci pri liečbe prechladnutia, bronchitídy, chrípky, ale tiež pri zlepšovaní príznakov astmy u detí. Tieto zariadenia možno nájsť na trhu vo viacerých modeloch - rozprašovačoch, tlakových inhalátoroch s odmeranými dávkami alebo suchom prášku - a majú veľa funkcií, ale najdôležitejšie je vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje potrebám dieťaťa. váš!

Čítajte Viac