Kategórie: Informácie


Výbuch potratov medzi študentmi mladšími ako 15 rokov Informácie

Výbuch potratov medzi študentmi mladšími ako 15 rokov

Štúdia Úradu pre verejné zdravie (ASP) v Constante ukazuje, že v prvých štyroch mesiacoch tohto roka bolo potratom 107 mladistvých mladších ako 15 rokov a takmer 300 rokov s vekovými skupinami od 15 do 18 rokov. Podľa zástupkyne riaditeľa ASP Constanty, dr. Tanty Culetu, „u dospievajúcich do 18 rokov existuje explózia prerušenia tehotenstva.“

Čítajte Viac
S mojimi rukávmi ... Informácie

S mojimi rukávmi ...

Zaujíma vás, aké hry kúpiť pre vaše dieťa, aké aktivity by bavili a zároveň by boli užitočné, myslíte si, ako dlho je chladný zimný deň, v ktorom nemôžete ísť do parku alebo čo robiť v čas dlhšieho výletu, aby sa ten malý nenudil? Snažíme sa navrhnúť niektoré aktivity, ktoré kombinujú kreativitu, potešenie a užitočnosť.

Čítajte Viac
Poznáte riziká spojené s krvácaním ďasien? Informácie

Poznáte riziká spojené s krvácaním ďasien?

Baktérie, hlavná príčina zápalu ďasien? V ústnej dutine žije asi 300 druhov baktérií, ale väčšina z nich nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo, ich prítomnosť je normálna. Baktérie začínajú byť škodlivé, keď sú usporiadané do vrstvy známej ako „bakteriálny plak“.

Čítajte Viac
1. júna je zábava pre všetky deti Informácie

1. júna je zábava pre všetky deti

V nedeľu 1. júna medzi 10.00 a 15.00 v City Mall sú všetky deti pozvané, aby sa v deň zábavy bavili hudbou, tancom a fandou. Skupina JOHNNY BALLONY prichádza špeciálne pre túto príležitosť s čerstvými silami: 2 klauni a 2 maliari na tvár. Nebudú chýbať medzinárodní umelci z BAGHETA MAGICA, ktorí predstavia svoje špeciálne čísla s holubmi a dokonca činčilou.

Čítajte Viac
Mamaliguta varená v mlieku Informácie

Mamaliguta varená v mlieku

Mamaliguta varená v mlieku je vynikajúca, zdravá a veľmi vhodná pre dojčatá na začiatku diverzifikácie výživy. Vymieňajte detské menu s výživnou a chutnou receptúrou na mamaligutu, s trochou syra, smotany a masla! Čas prípravy: 30 minút Obtiažnosť: ľahká Zloženie 350 ml mlieka; 3 polievkové lyžice strúhaného malaji, extra jemné; 1 lyžica hrotu syra; 1 lyžica kyslej smotany; trochu masla.

Čítajte Viac
Nápady na uskladnenie detskej izby Informácie

Nápady na uskladnenie detskej izby

Zdá sa, že detská izba sa v priebehu dňa stáva irelevantnou pre hračky, oblečenie a doplnky, ktoré sa zo dňa na deň množia? Potrebujete skrinky, police a nápady na „inteligentný“ nábytok, ktoré im umožnia lepšiu organizáciu a pomôžu vám ušetriť priestor a tak obmedzené detské izby!

Čítajte Viac
Známky označenia matky. Niektorí v živote, iní dočasne Informácie

Známky označenia matky. Niektorí v živote, iní dočasne

Dieťa zmení ženu do hĺbky svojho bytia. Čokoľvek túži po svojom predchádzajúcom živote, keď sa zdá, že je pochovaná v plienkach a krémoch na zadok, keď vonia všetkým materským mliekom, keď sa zdá, že celý vesmír sa točí okolo duše, ktorú práve priviedla na svet. Ale nie! Nezdá sa to, ale skutočne sa točí.

Čítajte Viac
Ako zistím, že pracujem? Informácie

Ako zistím, že pracujem?

„Pôrod sa vyznačuje výskytom bolestivých kontrakcií maternice. Patria sem celá maternica, slečna a objavujú sa v pravidelných intervaloch - po 15 minútach, potom častejšie po 10 minútach, po 8 minútach až do skutočného narodenia. Medzi kontrakciami sa maternica uvoľňuje. a bolesť sa výrazne zmierňuje.

Čítajte Viac
Pečené so syrom v rúre Informácie

Pečené so syrom v rúre

Pečený tvarohový koláč s pečeným syrom je rýchla a ľahká príprava, ktorú je možné podávať ako desiatu alebo ako hlavný chod. Pečený recept mamaliguta obsahuje všetky chute rodiny a je vynikajúcou voľbou pre detské jedlá vo veku 1 až 2 rokov, pričom sa pripravuje iba zo zložiek odporúčaných pre tento vek!

Čítajte Viac
Čo ponúknuť deťom namiesto hračiek Informácie

Čo ponúknuť deťom namiesto hračiek

Naše domy sa stanú nadčasovými pre všetky hračky, ktoré sa zbierajú z roka na rok. Deti vidia svojich priateľov a musia ich mať, televízne reklamy oplývajú úžasnými hračkami, ktoré chce každé dieťa, a špeciálne dni v roku sú dobrou príležitosťou na prijímanie hračiek od rodičov a starých rodičov. poznáš sa navzájom.

Čítajte Viac
„Zúfalá žena“ prinesie sestru dvojčiat vo veku 44 rokov Informácie

„Zúfalá žena“ prinesie sestru dvojčiat vo veku 44 rokov

Marcia Cross je tehotná už piaty mesiac a v televíznom rozhovore uviedla, že bola veľmi prekvapená, keď zistila, že od prvého tehotenstva očakáva dvojčatá. „Je to, akoby som vyhral v lotérii, že by som mal dvojičky v mojom veku,“ povedal Cross. Marcia Cross je tehotná už piaty mesiac a v televíznom rozhovore uviedla, že bola veľmi prekvapená, keď zistila, že od prvého tehotenstva očakáva dvojčatá.

Čítajte Viac
Funkčná cysta a tehotenstvo Informácie

Funkčná cysta a tehotenstvo

Otázka: - Som tehotná do 19 týždňov. Mesiac po mesiaci som išiel do gynekológie. Po 7 až 8 týždňoch mi lekár pri prvej gynekologickej prehliadke povedal, že na ľavom vaječníku pri ultrazvuku je viditeľná cysta. Duphaston mi predpísal, čo mi trvalo asi 30-35 dní, po ktorých som bol pod kontrolou, ale doktor odišiel definitívne a musel zavolať ďalšiemu, ktorý mi povedal, že mám cystu, ale nie Beriem liek, to stačilo a najlepším liekom je tehotenstvo.

Čítajte Viac
Bolesť brucha v prvom mesiaci tehotenstva. Sú normálne alebo nie? Informácie

Bolesť brucha v prvom mesiaci tehotenstva. Sú normálne alebo nie?

Bolesť brucha v prvom mesiaci tehotenstva. Sú normálne alebo nie? Bolesť v bruchu môže byť normálna alebo môže znamenať problém. O ich prítomnosti však musí byť informovaný lekár. Ak je bolesť sprevádzaná minimálnym krvácaním a ultrazvuk neodhalí tehotenstvo v maternici, môže byť podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.

Čítajte Viac
Detský spánok a brómycriptín Informácie

Detský spánok a brómycriptín

Otázka: - Počas tohto obdobia si želám svoje dievčatko vo veku 1 roka. Po dobu 4 dní sa nesala do jej prsia. Problém je však v tom, že mi veľmi chýbajú prsia. V prvých dňoch to bolo trochu znesiteľnejšie (pretože nebolo dosť mlieka), ale po 2-3 dňoch sa nahromadilo, moje prsia sa posilnili a začali byť bolestivé.

Čítajte Viac
Časté močenie počas tehotenstva Informácie

Časté močenie počas tehotenstva

Časté močenie je zvyčajne príznakom tehotenstva. Už od prvého trimestra chodia tehotné ženy do kúpeľne častejšie. Ako maternica rastie, môže stlačiť močový mechúr a spôsobiť časté močenie. Mnoho tehotných žien v treťom trimestri sa v noci zobudí a pôjde na toaletu.

Čítajte Viac
Kedy je potrebné urobiť dvojitý test v tehotenstve? Informácie

Kedy je potrebné urobiť dvojitý test v tehotenstve?

Kedy je potrebné urobiť dvojitý test v tehotenstve? Cieľom dvojitého testu je vyhodnotiť riziko chromozómových abnormalít u dojčiat. Nazýva sa najpresnejší: Kombinovaný skríningový test na chromozomálne abnormality v prvom trimestri. Cieľom tohto testu je identifikovať populáciu tehotných žien s vysokým rizikom, že budú mať deti s chromozomálnymi abnormalitami (Downov syndróm).

Čítajte Viac
Dracula a Andreea Marin, v Eurovision Junior Informácie

Dracula a Andreea Marin, v Eurovision Junior

Eurovízia 2012 - Finale Evenimentul, ktorý sa prvýkrát organizuje v Rumunsku, bude mať na celom svete 25 miliónov divákov. Okolo 25 miliónov divákov z celého sveta sa bude tento rok pozerať na štvrté vydanie súťaže Eurovision Junior, ktorá sa organizuje po prvýkrát v Rumunsku 2. decembra v multifunkčnej hale, oznámila rumunská televízia.

Čítajte Viac
Sektor 4 Bukurešti má ako starostu dieťa sedem rokov Informácie

Sektor 4 Bukurešti má ako starostu dieťa sedem rokov

Dieťa maximálne 7 rokov bude pohodlne sedieť na sedadle, ktoré doteraz obsadil starosta sektora 4, Adrian Inimaroiu. Každý sa dnes vzdá svojich povinností o 17.30 hod. Pred materskými školami, ktoré si z nich vyberú starostu, zástupcu starostu a „konzultantov“. Postup hlasovania spočíva v poznaní farieb: zelená pre ÁNO a fialová pre NIE a investícia do tejto pozície bude ponechaná „ťažkým“ činnostiam, ako je vyslanie primátora Inimaroiu do divákov vo štvrtok 31. mája.

Čítajte Viac
Farbivá môžu deťom ochorieť Informácie

Farbivá môžu deťom ochorieť

Tím britských vedcov z University of Southampton uskutočnil špecializované štúdie o množstve výrobkov obsahujúcich umelé farbivá a študoval správanie detí, ktoré ich konzumujú. Výsledky predchádzajúceho výskumu ukazujú, že prídavné látky v potravinách spôsobujú vysoký krvný tlak a nízku koncentráciu.

Čítajte Viac