Krátky

Vylepšenia kulinárskych tém od 7 Spice a Bacania Veche

Vylepšenia kulinárskych tém od 7 Spice a Bacania Veche


Hviezda improvizačného workshopu: Grau Flour Intreg

7 Spice a Bacania Veche usporiadali kuchársky workshop o improvizácii. V rámci neho boli zástupcovia tlače vyzvaní, aby vyskúšali svoju fantáziu a zručnosti v kuchyni pomocou zdravých surovín.

Novinári sa dozvedeli od hostiteľa seminára Mariusa Tudosieiho veľa trikov na prípravu domáceho chleba a mali možnosť znovu objaviť potešenie z vymýšľania chutných receptov pomocou iba základných surovín, bez prísad alebo iných látok v na rozdiel od prírodných.

Hviezdou workshopu bola Faina Grau Intreg zo 7 Spice, z ktorej novinári pripravovali tak pekárske výrobky (rôzne druhy chleba), ako aj pečivo (sušienky a sušienky), čím objavili svoje špeciálne vlastnosti.

Celozrnná múka je jediná 100% celozrnná múka na trhu, ktorá sa získava úplným mletím pšeničného zrna. Pretože sa používa inovatívna technológia, je táto múka veľmi jemná a výrobky z nej vyrobené sú našuchorené a chutné.

Celozrnná múka od 7 Spice neobsahuje prísady, farbivá a iné látky. Tmavá farba sa získa prirodzene v dôsledku prítomnosti pšeničného zrna v múke. Okrem toho má bohatý obsah živín a vlákniny: 6-krát viac vlákniny, 15% menej kalórií, 5-krát viac prírodných vitamínov v porovnaní s obvyklou bielou múkou.

Na workshope predstavila spoločnosť 7 Spice rýchlu a nenáročnú alternatívu pre najaktívnejších, ktorí túži po jedinečnej vôni a chuti chleba pripraveného v dome, ale na jeho prípravu nemajú dostatok času. 7 Spice tak predstavilo zmesi Yammix - na rýchlu domácu prípravu bieleho chleba, grahamového chleba a čierneho chleba so semenami.