Krátky

Obdobie Prečo? - zistite, ako odpovedať na najčastejšie otázky detí!

Obdobie Prečo? - zistite, ako odpovedať na najčastejšie otázky detí!


Deti sú ako huby, ktoré absorbujú informácie a vždy sa snažia zistiť čo najviac o svete okolo seba. To je dôvod, obdobie Prečo? je to veľmi dôležitá súčasť života každého z nich.

A ako rodič ste vždy pripravení so správnymi odpoveďami.

Tu je zoznam najbežnejších otázok, ktoré sa deti pýtajú, a zistite, ako na ne môžete odpovedať správnym a vedeckým spôsobom, ale v ich význame!

1. Prečo dinosaury zmizli?

Povedzte svojmu dieťaťu, že pred 65 miliónmi rokov sa obrovský asteroid zrazil so Zemou a zmenil všetko na našej planéte.

Dinosauři sa nedokázali prispôsobiť a nakoniec ich druhy zmizli, namiesto nich sa objavili nové, ktoré sa lepšie prispôsobili súčasnej klíme.

Dinosauři sú živým dôkazom toho, že svet sa v minulosti líšil, a tieto informácie môžu spôsobiť, že vaše dieťa rozvíja svoju fantáziu a premýšľa o problémoch vývoja a životného prostredia.

2. Prečo sa na svete hovorí toľkými jazykmi?

Povedzte svojmu dieťaťu, ako si pred tisíckami rokov ľudia v rôznych komunitách vytvorili vlastné kódy na komunikáciu, resp. Ich slová, ktoré popisujú ich životy, a preto sú náchylní ľudia v určitých oblastiach sveta. hovoriť podobným spôsobom.

Jazyky sa tiež vyvíjali v priebehu času, takže niektoré jazyky ako angličtina teraz znejú veľmi odlišne od tých, ktoré boli pred 500 rokmi.

Musíte vychovávať svoje dieťa, aby bolo fascinované inými kultúrami a aby ste si uvedomili, že jeho rodný jazyk môže pre ostatných znieť čudne, ale aby ste mu pomohli uvedomiť si, že určité slová sú požičiavané z iných jazykov.

3. Prečo sú strany hanebné ... hanebné?

Vysvetlite svojmu dieťaťu, že každý používa svoje intímne časti na robenie vecí, ktoré sa nerobia na verejnosti, napríklad chodenie na toaletu, a preto ich nazývame. Z rovnakého dôvodu ich zakrývame plavkami pri bazéne a zatvoríme dvere na toaletu.

Vysvetlite, prečo ste ich a váš druhý rodič alebo lekár mohli vidieť a povedzte im, aby vás informovali, či sa ich niekto snaží vidieť alebo sa ich dotýka.

Táto otázka je pre vaše dieťa dobrou príležitosťou na pokojný a normálny prístup k svojmu telu.

Deti sú vo všeobecnosti potláčané a takéto vysvetlenie môže stanoviť jasné hranice toho, čo v nás ostatní môžu a nemôžu vidieť.

4. Prečo sú ľudia, ktorí nemajú kam žiť?

Povedzte svojmu dieťaťu, že ste šťastní, keď vidíte takéto veci, a vysvetlite, že existuje veľa dôvodov, prečo ľudia chodia do ulíc. Porozprávajte sa s ním o niektorých možných scenároch, ako je strata zamestnania alebo existencia choroby, ktorá by mu mohla zabrániť v starostlivosti o seba a svoj domov.

Naučte ho zaobchádzať s týmito ľuďmi s rešpektom a vcítiť sa do nich, ale tiež pomáhať, keď môže prostredníctvom peňažných darov, poskytovaním prístrešia alebo oblečenia.

Deti sa často domnievajú, že každý žije rovnako, a keď sa tento mýtus rozbije, prejavujú súcit a obavy, že sa im takéto nešťastia môžu vyskytnúť, takže v takýchto krehkých časoch potrebujú ďalšie poistenie. ,

5. Prečo ľudia ochorejú?

Povedzte svojmu dieťaťu, že väčšina chorôb je spôsobená choroboplodnými zárodkami a že sa môžu dostať do nášho tela vzduchom, ktorý dýchame a potravinami, ktoré konzumujeme, alebo keď sa dotýkame úst a očí bez toho, aby sme si predtým umyli ruky. ,

Vo väčšine prípadov nás baktérie neovplyvňujú, ale niekedy naše telo proti nim nemôže bojovať a potom ochorieme. Tiež mu povedzte, že niektorí ľudia ochorejú kvôli osobitnejším pracovným podmienkam, ale že sa mu to nemôže stať.

Pokúste sa mu pomôcť rozlíšiť medzi bežnými chorobami, ako je chrípka a nachladnutie, a najzávažnejšími, ako je rakovina.

Deti musia vedieť, že sa zotavujú z tehotenstva a je potrebné im povedať, že k vážnym chorobám zvyčajne dochádza v staršom veku. Využite túto príležitosť na vytvorenie zdravých návykov pre vaše dieťa v hygiene.

Aké otázky ste položili svojmu dieťaťu? Boli ste pripravení dať jej odpovede, ktoré uspokoja jej zvedavosť? Tešíme sa na vaše komentáre v časti Poznámky!

K rovnakej téme:

4 odpovede na najťažšie otázky detí

Inteligentné odpovede na časté sťažnosti a dilemy detí

Odpovede na prírodné zaujímavosti predškolákov

Trap otázky, ktoré deti často kladú

Značky Obdobie Obdobie Prečo Otázky deťom