Komentáre

Moje malé dievčatko je mučené!

Moje malé dievčatko je mučené!


Otázka:

- Mám dievča jeden rok a osem mesiacov a obávam sa, že bojuje sama a tvrdo. Koľkokrát mu to nevyhovuje, nepáči sa mi to, alebo koľkokrát tvrdím, že urobil zle, že sa s ním zle zaobchádza, a to ma desí. Keď ma to desí, koľkokrát to robím: „Hii, čo si to urobil ...“, môj anjel Raluca ma začal trasieť. Nerozumiem, čo sa s ňou deje. Vždy som sa jej snažil vysvetliť, že dievča je „viac“ a zjesť ju, keď vidím, že je zbitá, ale žiadny výsledok, pretože vysvetľujem, že nerobím nič iné ako hádku a snažím sa o nej hovoriť ako o Keď by som urobil niečo „hii“, urobil by som niečo, ale nemám žiadny výsledok. Naučte ma, ako jej zabrániť, aby sa s ňou zle zaobchádzalo a otriasalo sa. Ďakujem z celého srdca!

odpoveď:

V prvom rade je riešením na dosah vašich prstov vzdať sa tohto „dieťaťa ...“, výrazu, ktorý nerobí nič iného, ​​ako vystrašiť dieťa.

V prvom rade je riešením na dosah vašich prstov vzdať sa tohto „dieťaťa ...“, výrazu, ktorý nerobí nič iného, ​​ako vystrašiť dieťa.
Nasledujúci tremor je telesná reakcia spojená so stavom strachu, strach pravdepodobne vyvolaný vašou reakciou. Aj keď pozorujete malé prostitútky, ktoré urobila Raluca, čo najviac sa od tohto výrazu vzdajte. Zachovajte pokoj a reagujte oveľa pokojnejšie, stav, ktorý odovzdáte aj malému. Takže ak ju už nebudete vystrašiť, prestane sa triasť a vystrašiť vás z toho.
Čo sa týka skutočnosti, že uchýliť sa k zasiahnutiu seba, keď sa vám nepáči, je možné, že toto zlé zaobchádzanie môže byť prostriedkom na to, aby vás podmienilo, prijalo vaše želania a podvedome vás potrestalo. za vaše odmietnutie

Podľahnúť takýmto tlakom ju presvedčí, že jej „plán“ funguje a že bude v jej mysli zaregistrovaný, ako je to v takýchto situáciách použiteľné.
Preto musíte s vami pracovať, aby ste prelomili toto puto, ktoré sa dá posilniť a nesmie sa stať korisťou kondicionovania dieťaťa. Pretože tento prípad sa opakuje v situácii, keď je dievčatko presvedčené, že nerobila to, čo by ste mali naliehať na to, aby ste cenzurovali svoje reakcie a „hádky“ pre vaše dievčatko príliš tvrdé. Aj keď Raluca začne reagovať v prípade vášho odmietnutia. Ak chcete prijať určité túžby, nevzdávajte sa, pokojne nevysvetľujte dôvody, prečo nemôžete ponúknuť tie, ktoré chcete, a udržať sa v pozícii, udržiavajúc rovnaký stav pokoja. Aj keď vás hlúpe veci, ktoré často obťažujete, nezabudnite, že musíte dieťaťu vštípiť stav bezpečia, tepla a tepla.
Veľa šťastia!
Vianoce Clara Monica,
psychológ
- Klinika psychosolúcií.
www.psihosolutions.ro
Hľadáte odpoveď na problémy vášho dieťaťa? Opýtajte sa tiež!