Krátky

Vedeli ste to?

Vedeli ste to?


… Existujú nejaké zaujímavé a interaktívne veci o potravinách, ktoré môžete použiť pri vytváraní nákupného zoznamu? Pripravil som niekoľko zaujímavostí, ktoré vám určite budú užitočné.

Takže ste to vedeli?

… Bielkoviny sú nevyhnutné pre správne fungovanie motora v našej hlave? Neurotransmitery, poslovia, ktorí dodávajú informácie z mozgu do zvyšku tela, sú tvorené proteínmi.

… Vitamíny B zlepšujú pamäť, dodávajú telu energiu, zvyšujú schopnosť učiť sa a podieľajú sa na tvorbe neurotransmiterov?

... dôležitými zdrojmi vitamínov B a C sú celé zrná, fazuľa, hrach, cícer, čerstvá zelenina, morčacie mäso a syr?

... okrem bielkovín, vápnik a horčík, mlieko a čerstvé syry obsahujú látky s upokojujúcim účinkom, ktoré zmierňujú stres a úzkosť a dodávajú telu stav pohody a relaxácie? Ak sa vaše dieťa večer trasie, môžete si pomocou týchto jedál pripraviť občerstvenie.

… Tvoria dve tretiny nášho mozgu tuk? Druh a množstvo tuku spotrebovaného počas tehotenstva ovplyvňuje spôsob, akým bude vaše dieťa myslieť a cítiť.

... Základné tuky Omega 3, ktoré vaše telo potrebuje, je možné zaistiť konzumáciou porcie rýb raz za dva dni?

… Omega 6 tuky sa nachádzajú v studených lisovaných olejoch (ľan, konope, tekvica), ale tiež v orechoch a semenách, ktoré sa dajú ľahko posypať mliekom, jogurtom, obilninami, syrom alebo šalátmi?

Štítky Syry Bielkoviny Vitamíny Detská pamäť Zelenina Delaco ovocie Laktátová strava Potraviny Vápnik Zdroje horčíka Omega 3 zdravie


Video: VEDELI STE že. . #ZEM