Výrobky

Ako sa motivovať k pohybu

Ako sa motivovať k pohybu


Dostal si svoje srdce do zubov a každý týždeň začal športovať. Ale už je to nejaký čas, odkedy ste sa začali pohybovať, veľkolepé výsledky sú oneskorené a ste v pokušení vzdať sa. Nenechajte šport úplne zmiznúť z vášho života! Tu je niekoľko motivačných nápadov, ktoré vám pomôžu zostať na tréningovom rozvrhu a užiť si výhody, ktoré má fyzický pohyb na vašom tele a na vaše zdravie!

Vytvorte realistické očakávania!

Prvá myšlienka vzdania sa sa začína objavovať vo vašej mysli, keď si všimnete, že počas niekoľkých týždňov školenia sa vám nepodarilo obnoviť svoju vysnenú postavu. Je to o nereálnych očakávaniach, že veľa ľudí, ktorí majú na pamäti stravu, a keď sa nenaplnia, obviňuje šport z toho, že je „klamár“ a neefektívny.

Je dôležité, aby ste pri začatí stravovania alebo športu vždy začínali s realistickými cieľmi. Neočakávajte, že stratíte 10 kg v týždni, alebo si vojdete do šatov s 3 menšími číslami už po mesiaci cvičenia. Keď si uvedomíte, že cesta k požadovanej postave je pomerne dlhá, ale určite s veľkolepými účinkami, tým viac sa budete vzdelávať a naučiť sa viac trpezlivosti a vyhýbať sa týždenným cvičeniam.

Napíšte svoj pokrok!

Stratili ste 10 kg za týždeň, ako ste snívali, ale podarilo sa vám pozoruhodný výkon znížiť o 1 alebo 2 kg v tejto dobe, čo je dobré. Každý gram odovzdaný po tréningu sa počíta a motivuje, aby ste šli ďalej.

A ak ich neustále zaznamenávate na notebooku a pozorne ich sledujete, všimnete si, že vaše úsilie nie je zbytočné a že sú pravidelne odmeňované niekoľkými stovkami gramov v mínuse a fyzickým a duševným tónom závisti.

Uvedomte si výhody športu vo vašom živote!

Predtým, ako vyrežete šport zo svojho programu, premýšľajte o tom, čo sa vzdávate. Chystáte sa hodiť do koša hodiny strávené v miestnosti, prebytok energie, ktorý vám každá relácia ponúka, ale aj kila navyše, ktoré sa vám podarilo položiť!

Ste si istí, že sa nechcete naďalej tešiť z pohody, ktorú vám ponúka fyzický pohyb?

Urobte šport čo najzábavnejším!

Ak si stále myslíte, že sa budete počas hodiny potiť na bežiacom páse, zdvíhať závažia alebo tancovať k vyčerpaniu, šport sa nikdy nebude javiť ako zábavná alebo zábavná aktivita. Ale ak uvažujete o „okorenení“ trochu rutinou obľúbenou hudbou v slúchadlách, priateľskou spoločnosťou alebo prostredníctvom zábavných hier, potom sa z tohto športu stane zábavná a rekreačná činnosť.

Vyberte si šport, ktorý sa vám páči!

Môžete byť v pokušení vzdať sa cvičení, ktoré robíte jednoducho preto, že ste sa ich začali nudiť. Je čas vymeniť dosku a skúsiť iný šport, zaujímavejší a vzrušujúci ako predtým, pokračovať v sérii fyzických cvičení prospešných pre vaše telo a postavu!

Prispôsobte tréningy svojmu programu, nie naopak.

Ak sa pokúsite zmeniť celý program tak, aby sa vo vašom týždennom programe vytvoril priestor pre šport, budete v pokušení vzdať sa, ako keby ste sa ním pokúsili prekĺznuť z tréningu, kedy a kde môžete.

Športovanie v telocvični nie je povinné. Ak nemáte čas prejsť cez mesto, aby ste sa dostali na tréning, urobte ich doma, po DVD alebo ich jednoducho nahraďte joggingom okolo domu, ráno alebo večer, pri západe slnka.

Pomyslite na šaty s dvoma menšími číslami, ktoré chcete nosiť!

Stanovenie cieľov je dôležité pre úspech vzdelávacieho programu a pre transformáciu športu na zdravý životný štýl! Aj keď veľa ľudí nastavilo určitý počet kilogramov na pokles v určitom časovom období, môžete skúsiť inú možnosť.

Vyberte si šaty zo šatníka alebo z obchodu s 1-2 menšími číslami a navrhnite schudnúť, kým sa do neho nezmestíte a nevyzeráte veľkolepo.

Ako sa vám podarilo motivovať k tomu, aby ste sa venovali športu a zmenili ho na životný štýl? Podeľte sa o svoje tajomstvá v sekcii komentárov nižšie!


Video: Perfektná motivácia k pohybu