Informácie

Ako sa zbavíte svojho brucha po narodení?

Ako sa zbavíte svojho brucha po narodení?


Otázka:

- 10. januára som urobil cisársky rez a chcel by som vás požiadať, aby ste mi povedali, ako sa zbaviť zvyšného brucha. Stále to bolí a občas ma to obťažuje a neviem, či je vhodné ma stlačiť knedlíkom.

odpoveď:

Normálne by tehotná žena mala priberať na váhe počas tehotenstva medzi 10 a 12 kg. Pri narodení je náhly úbytok hmotnosti primárne spôsobený hmotnosťou vylúčeného plodu, placentou (zvyčajne je hmotnosťou placenty šiestou časťou hmotnosti plodu) a plodovou vodou.

V nasledujúcom období potom dojčenie zohráva veľmi dôležitú úlohu pri obnovení pôvodnej hmotnosti. Dojčenie navyše vyžaduje telo, aby sa mohol oveľa ľahšie dosiahnuť návrat k hmotnosti pred tehotenstvom.

Po šiestich týždňoch okamžitého trenia, pri periodickej kontrole špecifickej pre toto obdobie, môžete požiadať o povolenie lekára pôrodníka, ktorý vykonal chirurgický zákrok, na vykonanie konkrétnych fyzických cvičení, ktoré nebudú prekážať pooperačnej regenerácii.

Pri vykonávaní týchto cvičení vás môžu sprevádzať špecializovaní ľudia; Je potrebné súhlas lekára aj vedenie špecializovaného kineteterapeuta, pretože pri týchto cvikoch sa musí brať do úvahy krehkosť maternicovej steny a steny brucha, ktorá je výsledkom operácie.

Nepovažujem za užitočné používať brušné pásy v týchto situáciách, pretože v dôsledku ich nedostatku vyvolávajú relaxáciu brušných svalov, takže brucho sa môže oslabiť.

Je dôležité prediskutovať s odborníkom na výživu vytvorenie diéty vhodnej pre stav vášho použitia, ako aj pre vaše všeobecné vlastnosti (hmotnosť, výška, fyzická námaha, atď.).

Ciprian Pop-Began- Pôrodníctvo a gynekológia - Klinická nemocnica gynekológa a pôrodníctva Prof. Dr. Panait Sarbu

Podrobnosti špecialistu