Komentáre

Váha matky po narodení

Váha matky po narodení


Otázka:

- Mám 5 mesiacov staré dieťa a môj problém je moja váha. Počas tehotenstva som nazhromaždil viac ako 20 kg, aj keď som pracoval až 8 mesiacov, moja práca predpokladala fyzickú námahu a stála. Teraz pri všetkom vynaloženom úsilí nejem múku, chlieb, sladkosti, hranolky, mastné mäso, večer nejsem nič o šiestej hodine, pijem 2 l vody denne a stále bežím denne celé hodiny, večer však Neuspel som len 4 kg. Chcem spomenúť, že úplne dojčím. Obávam sa, či je to normálne, alebo možno niečo trpím?

odpoveď:

Chudnutie po narodení sa dosahuje postupne, v závislosti od kilogramov nahromadených na stope tehotenstva a dojčenia, výživy a fyzickej aktivity.

Ak by tehotné ženy mali počas tehotenstva akumulovať priemerne 12 kg (plod 3500 g, placenta 650 g, plodová voda 900 g, maternica 1 000 g, prsné žľazy 600 g, objem krvi 1200 g, akumulácia tekutín 1,7 - 5 kg a ukladanie tukov). 2 až 3 kg) bezprostredne po narodení má zvyčajne prebytok, hmotnosť nahromadená v dôsledku rastu maternice, mliečnych žliaz, opuchu a objemu krvi a ukladania tukov.

Odstránenie nahromadených edémov sa uskutočňuje v prvých týždňoch po narodení, návrat maternice do pôvodných rozmerov a zníženie objemu krvi niekedy vyžaduje viac času.

Zníženie nahromadených tukových zásob sa u dojčiacich matiek vykonáva rýchlejšie.

Preto, ak tehotná žena počas tehotenstva získala v priemere 12 kg, ak dojčí a má vyváženú stravu, mala by znovu získať svoju hmotnosť pred tehotenstvom približne za 6 mesiacov.

Ak ste však počas tehotenstva nahromadili viac ako 14 kg, tento prebytok hmotnosti sa dosiahne z dôvodu tukových rezerv matky a úbytok hmotnosti po narodení môže byť ťažší a trvalejší.

V tomto prípade je zrejmé, že ste nezískali svoju hmotnosť pred tehotenstvom už po 5 mesiacoch po narodení a vzhľadom na to, že ste nashromáždili viac ako 20 kg. Ale nevyjadrili ste sa veľmi jasne: stratili ste iba 4 kg z „nad 20 akumulovaných“, tj iba to, koľko ste stratili pri narodení (hmotnosť dieťaťa, placenta, plodová voda) alebo ste stratili 4 kg hmotnosti, ktorú ste opustili po čo si sa narodil?

Ak ste po narodení schudli, je to normálne: naďalej jesť vyvážene (bez zanedbania skutočnosti, že na udržanie sekrécie mlieka potrebujete zdravú, rozmanitú a vyváženú výživu), pokračujte v cvičení a dojčení, a postupne schudnete.

Ak ste však v prvej situácii, to znamená, že ste pri narodení stratili iba 4 kg a nič v nasledujúcich 5 mesiacoch, mali by ste zvážiť endokrinologickú konzultáciu.

Značky po narodení Jedlo po narodení