Výrobky

Mokré uteráky na starostlivosť o dieťa

Mokré uteráky na starostlivosť o dieťa

Aby vás dieťa nezmenilo prekvapením pri výmene plienky, odporúča sa, aby ste mali vždy pri sebe mokré uteráky. Pomáhajú vám, najmä keď idete na návštevu, na prechádzku alebo na dlhú dovolenku, pretože sú hygienické, krásne voňajúce, čisté a vyživujú citlivú pokožku dieťaťa.
Vlhké uteráky sú tiež rýchlym spôsobom, ako dieťa vyčistiť, keď je zima, a môžu sa ochladiť, ak ho umyte pred každou výmenou plienky.
Mokré uteráky sa používajú nielen na čistenie plienky, ale tiež na čistenie rúk a tváre a na odstránenie prísaviek, ktoré padli na podlahu.

Sú mimoriadne užitočné a nevyhnutné pre akékoľvek mimoškolské výlety.
Často sa však musíme pýtať, či sme si nezobrali dostatok mokrých utierok, ale aké sú zložky obsiahnuté v tomto roztoku, ktoré ich udržiavajú vlhké a príjemné.
Obrúsky hrajú úlohu nielen pri uľahčovaní zmeny detskej plienky, ale sú ideálne aj preto, že obnovujú prirodzené pH pokožky, udržiavajú jej rovnováhu a hydratáciu.
Kozmetické mlieko a provitamín B5 vyživujú, upokojujú a chránia citlivú pokožku dojčiat a detí. Kozmetické mlieko vytvára ochrannú vrstvu, ktorá chráni pokožku najmenších pred vonkajšími faktormi (chlad, vietor, dážď, sneh atď.) A provitamín B5 hrá dôležitú úlohu pri regenerácii buniek a hojení podráždenia pokožky.
Allantoín a vitamín E čistia a dezinfikujú pokožku dojčiat a detí. Alantoina má účinok upokojujúceho a liečivého podráždenia citlivej pokožky detí, ktorý ponúka pocit sviežosti a príjemnú vôňu.
Niektoré servítky obsahujú nasledujúce zložky dôležitých účinných látok, a to: D-panthenol, vitamín E, provitamín B5, alantoín - s anti-dráždivými a hojivými účinkami, ricínový olej - zvláčňujúce a zvlhčujúce vlastnosti. Čistí a udržuje citlivú pokožku dojčiat. Jemná, nealkoholická formulácia hydratačného mlieka ponúka možnosť častého používania, ktoré je potrebné pre každodennú hygienu až do kúpania.
Pretože parfémy môžu ovplyvniť to, ako sa vaše dieťa cíti, mali by ste hľadať mokré uteráky, ktoré nahrádzajú parfumy inými látkami, ako je levantica, látkami, ktoré majú relaxačné vlastnosti.
Vďaka vôni levandule sa okamih, keď zmeníte plienku, stane príjemným zážitkom pre obe.
Koža vášho dieťaťa má prirodzenú ochrannú vrstvu a pri výmene plienky sa o túto vrstvu musíte starať. Kožu dieťaťa môžete očistiť mydlom a vodou, ale ak to nie je možné, môžete pre kožu použiť servítky napustené neutrálnym pH.
Obrúsky z bavlny ľahko prenikajú cez pokožku dieťaťa a veľmi dobre odstraňujú nečistoty. Okrem toho mlieko, ktorým sú impregnované, pôsobí ako ochranná vrstva pre pokožku vášho dieťaťa.
Obrúsky pre veľmi citlivú pokožku sú nasiaknuté upokojujúcim pleťovým mliekom, necentrované, vodné, obsahujúce pantenol. Znižujú riziko nekompatibility s pokožkou a vylučujú možnosť alergií na parfémy, a to aj u dojčiat alebo detí náchylných na alergie.
Mokré uteráky sú ľahkým spôsobom, ako si ľahšie a rýchlejšie vymeniť plienku. Môžu sa použiť na čistenie špinavých rúk alebo tváre, nech ste kdekoľvek.

Mokré uteráky vyrobené domaPrečo by ste mali zvážiť pri kúpe vlhkých obrúskov:
 • Malo by byť ľahko použiteľné - na obale musí zostať dostatočná vlhkosť. Obrúsky zabalené v skúmavkách alebo škatulkách majú tendenciu udržiavať vlhkosť dobre, ale zvyčajne sa prenášajú ťažšie. Uzatvárateľné obaly sa ľahšie používajú, keď cestujete do mesta, ale nemusia tak dobre zadržiavať vlhkosť.
 • Dobre sa čistí - Mokré uteráky dobre čistia vaše dieťa? Je uterák dosť alebo potrebujete viac pri každej zmene?
 • Na príjemné na dotyk - servítky by nemali byť príliš mokré, ale nie príliš suché.
 • Pomer kvalita-cena - Platíte za ne toľko? Ak platíte viac, máte šancu kúpiť silnejšie a silnejšie obrúsky - ale chcete zaplatiť viac?
 • Voňavé alebo neparfumované - Na to, aby boli vlhké, sú servítky napustené rôznymi prísadami a vonia krásne, pretože môžu obsahovať parfumy. Niektoré mamičky majú rád tieto pridané prísady, ale iné, najmä tie, ktoré majú deti s kožnými problémami - uprednostňujú tie, ktoré neobsahujú parfumy.
  Mokré uteráky sa ľahko používajú, ale je tu aj veľa vedľajších účinkov, ktoré musíte zvážiť. Mnohé obsahujú chemikálie, ktoré môžu dráždiť pokožku dieťaťa. Ale mnoho detí nemá žiadne nežiaduce účinky. Samotné vložky nespôsobujú podráždenie plienky.
  K tomuto typu podráždenia zvyčajne dochádza, keď čistíte pokožku príliš naliehavo, či už používate mydlo a vodu alebo mokré uteráky, ktoré odstraňujú ochrannú bariéru pokožky. Po každom kresle očistite pokožku dieťaťa mydlom a vodou a mokré uteráky používajte iba vtedy, keď nie ste doma.
  Zložky, ktorým by ste sa mali pri kúpe mokrých utierok vyhnúť, sú parfémy, syntetické prísady (podráždenie pokožky, alergické reakcie a bolesti hlavy), dioxíny s.a.
  Vytvorte si vlastné mokré uteráky, aby ste sa vyhli použitiu chemikálií na čistenie pokožky vášho dieťaťa. Tu je recept na 100% prírodné čistiace riešenie:
  Zmiešajte v šálke horúcej vody, aloe vera, čajovej lyžičky octu jablčného muštu a čajovej lyžičky vyholeného mydla, bez zápachu. Miešajte, kým sa nerozpustí, potom pridajte:
 • dve čajové lyžičky harmančekového oleja, jojoby, marhuľovej dužiny;
 • voliteľné: pridajte 4 kvapky levanduľového éterického oleja a zeleného čaju.
  Keď je zmes pripravená, naneste roztok vatovým tampónom.
  Alina Sica
  editor
 • Značky Detské výrobky