Podrobne

Čo znamená sexualita pre dieťa?

Čo znamená sexualita pre dieťa?Nič! Myslel som na teba? V skutočnosti nič z toho, čo máme podozrenie a obávame sa, že by to mohlo znamenať. Nič také ako to, čo pre dospelých znamená. V nasledujúcom sa budem hádať.
Ľudská bytosť prechádza množstvom evolučných procesov fyzickej a duševnej povahy. Tieto procesy sa uskutočňujú prirodzene v poradí alebo postupnosti dobre vyvinutej materskou povahou. Fyzikálna (fyziologická) a psychologická dimenzia procesu vývoja spolu úzko súvisia. Prvá z nich je predovšetkým dôvodom prejavu druhého, ale je tu aj menej zreteľné rozhodnutie v opačnom smere.
Hormóny hrajú pri týchto udalostiach rozhodujúcu úlohu. Kontrolujú, sprostredkúvajú, regulujú, spúšťajú všetky štádiá, ale tiež koordinujú svoju činnosť s smermi, ktorými sa psychická aktivita rozširuje. Zdá sa, samozrejme, zjednodušené posudzovať veci tak, že pri vývoji jednotlivca sa do hry dostáva oveľa viac faktorov.
Niektoré veci, bez ohľadu na to, čo robíte, však zostávajú tak, ako ich predpisovala Príroda. Hovorím o psychologickom vývoji dieťaťa, ktoré je plne v súlade s jeho fyzickým a fyziologickým vývojom.
O pohlavných hormónoch a vývoji
Sexuálne hormóny sa vylučujú počas vnútromaternicového života, keď kontrolujú organogenézu reprodukčného systému dievčaťa alebo chlapca. Potom, od narodenia do puberty, ich sekrécia takmer neexistuje.
V puberte, pod kontrolou hypotalamu, pohlavné žľazy začínajú vylučovať špecifické hormóny: estrogén a testosterón. V tomto okamihu sa začína kaskáda telesných a duševných udalostí, ktoré premenia dieťa na dospelého.
Obdobie puberty so sebou prináša postupný vznik záujmu mladých ľudí o sexualitu. Vo svojej mysli začína nadobúdať obrys a skutočný význam. Okrem zmien v tele vyvolávajú pohlavné hormóny množstvo nových aktivít na úrovni mozgu: tie, ktoré súvisia s erotikou a sexualitou.
S príchodom sekundárnych sexuálnych postáv sa teda začína postupný rast a uvedenie pohlavných orgánov do prevádzky a „formátovanie“ psychoemotorickej funkcie budúceho dospelého v súvislosti so sexuálnym životom. Až na konci tohto procesu, ktorý trvá niekoľko rokov, sa ten, ktorý bol kedysi dieťaťom, bude zaoberať sexualitou dospelých.
záver
To je dôvod, prečo pre dieťa neprešlo vyššie opísanou fázou, informácie o sexualite, prečo a ako sa vytvára dieťa v lone, koľko veľryb prekročí Indický oceán ročne alebo skutočnosť, že tigre a levy sú mačky (alebo mačky) sú tu menšie lei), prečo a za akých podmienok ľudia bozkávajú, ako zamrzne vodopád Niagara, čo je penis, za akých podmienok a na čo slúži, ako často meníme zuby, prečo nemáme srsť, ako stavať loď, ktorá je meteoritom a kde je veľký voz, spadá do tej istej kapitoly: „zaujímavé veci o okolitom svete“.
Dieťa je podľa definície zvedavé. Chce vedieť všetko! Môžete im povedať o sexualite rovnakej povahy, ako im vysvetlíte, prečo chodia na turistiku v teplých krajinách, keď na nás príde zima. Nebojte sa jej dať nevhodné vzdelanie, pretože jej zároveň poviete, aké formy môže mať láska, že sex je niečo vyhradené pre dospelých, že majú deti iba vtedy, keď sú dosť starí, že veľkí ľudia, ktorí milujú, sa bozkávajú. iné ako deti s rodičmi, súrodencami, bratrancami atď. Bude vám to rozumieť oveľa rýchlejšie a ľahšie, ako očakávate.