Komentáre

Lekárske metódy indukcie pôrodu

Lekárske metódy indukcie pôroduMožno ste už počuli, že existuje niekoľko lekárskych metód vyvolávania práce, niektoré bezpečnejšie ako iné. Okrem známych prírodných metód indukcie pôrodu (ricínový olej, sex, korenené jedlo atď.) Existujú aj niektoré lekárske metódy, ktoré môžu pomôcť pri narodení dieťaťa.
Ak máte aj tehotenstvo, ktoré s časom prechádza, pravdepodobne si spočítate dni, do ktorých môžete porodiť. Úloha, ktorá prechádza časom, môže byť veľmi nepríjemná a frustrujúca.
Tehotenstvo v priebehu času je však celkom bežné. Po období tehotenstva sa narodí asi sedem z desiatich detí. Ak stále čakáte, až sa vaše dieťa objaví, prečítajte si ďalej a zistite, aké sú lekárske metódy, pomocou ktorých môžete tento proces urýchliť.
Kedy začať premýšľať o indukcii pôrodu
Väčšina žien pôjde do pôrodu medzi 37. a 42. týždňom. Aj keď je obdobie tehotenstva 40 týždňov, lekár pravdepodobne počká až 42 týždňov, aby zvážil indukciu pôrodu.
Ak je zdravie vášho dieťaťa zlé, budete mať väčší tlak zo strany lekárov, aby urobili cisársky rez alebo aby ste si pred týmto dátumom nechali indukovať svoju prácu. Porozprávajte sa so svojím lekárom, aby ste zistili, či je pre vás najlepším riešením indukcia pôrodu.
Ak ste vy a vaše dieťa dokonale zdraví, lekár vám umožní pokračovať v tehotenstve až do 42. týždňa. Po 42 týždni však odporučia lekársku indukciu pôrodu.
Problémy s tehotenstvom v priebehu času
Okrem skutočnosti, že sa cítite veľmi nepohodlne a už nemáte trpezlivosť, s tehotenstvom sa v priebehu času spájajú určité problémy. Po 42 týždňoch sa začínajú vyvíjať detské komplikácie. Konkrétne existuje mierne zvýšené riziko, že sa dieťa narodí mŕtve (jedno z 1 000 prípadov). Existujú dôkazy o tom, že indukcia pracovnej sily môže toto riziko minimalizovať.
Ak ste absolvovali termín, ktorý ste mali porodiť, lekár urobí niekoľko testov na sledovanie zdravia vášho dieťaťa. Pravdepodobne urobí test na sledovanie srdcového rytmu a ultrazvukový test. Doma môžete sledovať počet pohybov dieťaťa. Čím viac sa pohybuje, tým lepšie.
Lekársky vyvolaná práca
Existuje niekoľko spôsobov, ako možno vyvolať prácu. Pomerne bežnou metódou je použitie prostaglandínového gélu, ktorý pomáha zmäkčiť krčka maternice a aplikuje sa na zadnú časť pošvy. Aj keď gél môže byť účinný pri vyvolávaní pôrodu, môže zvýšiť riziko horúčky, hnačky a krvácania po narodení.
Menej rizikové je lámanie vody. Aby sa to však urobilo, musí byť krčka maternice rozšírená o niekoľko centimetrov. Niektoré ženy považujú tento postup, ktorý zahŕňa nástroj, ktorý vyzerá ako háčkovanie, za trochu nepríjemný. Aj keď niekedy je rozpad vo vode dostatočný na vyvolanie pôrodu, niekedy sa musí postup kombinovať s intravenóznym syntocinónom.
Syntocinón je syntetické hormonálne liečivo, ktoré sa podáva intravenózne a spôsobuje kontrakciu maternice. Je to veľmi účinná metóda na vyvolanie pôrodu. Medzi negatívne účinky tohto lieku patrí zvýšenie rizika, že je potrebné vykonať cisársky rez (kvôli nedostatočnej pracovnej progresii) a dostať lieky proti bolesti, krvácanie po pôrode a potrebu neustále sledovať váš stav. bábätko.
Ďalším spôsobom, ako vyvolať pôrod, je „rozbiť membrány“. Procedúru vykonáva lekár a cíti sa ako gynekologické vyšetrenie, hoci to môže spôsobiť bolesť a kŕče. Lekár prakticky zlomí amniotické membrány, ktoré sú pripevnené na spodok dutiny maternice. Zdá sa, že tento proces uvoľňuje hormónovú látku nazývanú prostaglandíny, ktorá môže pomôcť telu pracovať.
Táto metóda nebola odborníkmi dobre preštudovaná, ale všeobecne sa považuje za bezpečnú a nekomplikovanú.