Výrobky

Detský spánkový rituál

Detský spánkový rituálRodičovský rituál alebo rutinu dieťaťa by mali rodičia vymyslieť podľa potrieb svojho dieťaťa.
Najväčšie ťažkosti týkajúce sa spánku sa stretávajú školské deti od 6 do 12 rokov. Po tomto veku by už rodičia nemali mať voči dieťaťu odpor, pokiaľ ide o spánok. Aby ste sa zbavili nekonečných diskusií o spánku, je vhodné naučiť vaše dieťa spať.
Vytvorenie rutiny spánku môže byť problémom, ale vytrvalosť bude mať za následok dlhodobé výsledky a ráno povedie k miernemu prebudeniu. Všeobecne platí, že deti v predškolskom veku a školské deti potrebujú 9-11 hodín spánku a ráno sa zobudiť, je dobré ísť spať okolo 20:00.
Tento program nemusí byť pripisovaný a závisí do značnej miery od školských hodín dieťaťa, od času, keď by sa mali zobudiť. Vo všeobecnosti by však dieťa malo spať niekde medzi 19:00 a 21:00, aby malo pokojný spánok a dostatok energie na ďalší deň.
Etapy rituálu pred spánkom
Najskôr môže rituál začať teplým kúpeľom, ktorý dieťa upokojuje a uvoľňuje. Nezabudnite, že pred spaním dajte svojmu dieťaťu ľahké občerstvenie. Sušienky so syrom, celé zrná s mliekom, čaj s plátkom chleba s domácou marmeládou sú detskými pochúťkami, sú ľahké a počas noci poskytujú najmenším potrebné živiny.
Čas súvisieť
Presvedčte sa, najmä ak máte viac detí, že každé z nich má každý deň vzťahy s oboma rodičmi. Napríklad, keď sa večer nekúpete, môžete si urobiť hádanku, zahrať si scrabble, niečo spievať na podlahe alebo jednoducho spolu tráviť čas.
Vo večerných hodinách, keď ste v posteli, môžete dieťaťu dať masáž chrbta, môžete hovoriť o tom, čo urobil ten deň a aké plány má na zajtra.
Potom nezabudnite na „večerný príbeh“. Môžete ho prečítať dieťaťu alebo si ho prečítať sami, alebo spolu čítať hlasy. Povzbudzujte dieťa, aby sa blížilo pred spaním, aby čítalo v posteli, písalo v časopise alebo počúvalo hudbu v hluchote.
Diskutujte o svojich obavách
Niektoré deti majú problémy so spánkom, pretože majú určité obavy. Niektorí sa obávajú temnoty, nočných morí, že sa zobudia alebo dokonca netvor pod ich posteľou.
Porozprávajte sa s ním o týchto veciach a zistite, ako mu môžete pomôcť. Ak sa bojí tmy, môžete nechať malé svetlo v miestnosti alebo svetlo v hale. Ak sa bojí nočných morí, môžete mu vysvetliť, že ste vo vedľajšej miestnosti a že prídete, ak bude mať problém. Ak sa obávate monštier, vysvetlite im, že neexistujú a tak ďalej.
Pred opustením miestnosti zanechajte vo svojej mysli krásny obraz, na ktorý sa môžete zamerať: napríklad kvitnúca záhrada alebo šepká horská rieka.
Nakoniec spať
Aby bolo možné zabezpečiť vášmu dieťaťu pokojný spánok, musí byť atmosféra v dome pokojná, temná a s primeranou teplotou.