Podrobne

Situácie, keď je sex počas tehotenstva zakázaný

Situácie, keď je sex počas tehotenstva zakázaný


Aj keď lekári odporúčajú sex počas tehotenstva, niektorí partneri sa zdráhajú odvážiť sa z tohto pohľadu príliš ďaleko počas deväťmesačného tehotenstva. Niektorí z nich dokonca majú dôvod to urobiť! Existujú zdravotné situácie, ktoré úplne zakazujú sex počas tehotenstva a môžu ohroziť zdravie dieťaťa!

Bol vytvorený skutočný manifest, že sex počas tehotenstva je neškodný a dokonca sa odporúča. Ak otočíte hlavu, uvidíte rovnaký znak „mať sex v tehotenstve“! Avšak v prípade tehotenstva s maximálnym rizikom môže byť obmedzené aj počas celého tehotenstva.

Uistite sa, že sa nenachádzate v žiadnej zo situácií, v ktorých vám počas tehotenstva nie je dovolené zaoberať sa pohlavným stykom, aby ste neohrozili plod.

Predchádzajúca placenta

Keď placenta blokuje krčka maternice, čelíme stavu zvanému placenta previa. Ak tehotná žena čelí tomuto problému, musí sa vziať do úvahy niekoľko bezpečnostných opatrení. Jeden z nich sa týka sexuálneho styku počas tehotenstva. Niektorí lekári odporúčajú zastaviť sexuálnu aktivitu až po 28. týždni tehotenstva. Existujú však možné riziká, ktoré je potrebné vziať do úvahy, a ak k sexuálnemu styku dôjde skôr v tomto období.

Prerušenie placenty

Abruptio placenta je predčasné oddelenie placenty od vnútornej steny maternice. Toto oddelenie by sa malo zvyčajne uskutočniť krátko pred narodením. Táto komplikácia môže spôsobiť zákaz sexu počas tehotenstva!

Riziko potratu

Ak má tehotná žena anamnézu, ktorá obsahuje sériu tehotenských strát, lekár odporučí sexuálny odpočinok. V takýchto prípadoch je nevyhnutné zabrániť sexuálnemu kontaktu, aby sa zabránilo spontánnemu potratu, pretože tehotné ženy, ktoré majú opakovaný výskyt tohto typu tehotenstva, majú tehotenstvo s maximálnym rizikom.

Cervikálna nespôsobilosť

Cervikálna nespôsobilosť nastáva, keď sa krčka maternice predčasne rozšíri pred narodením. Je to spôsobené slabosťou krčka maternice, ktorá už nemôže podporovať váhu plodu. Existuje riziko predčasného pôrodu alebo straty tehotenstva. V prípade týchto tehotných žien je povinný odpočinok po celú dobu tehotenstva a sexuálne kontakty sú prísne zakázané.

Riziko predčasného pôrodu

Ak sa v tehotenstve objavia lekárske príznaky, ktoré oznamujú potenciálne predčasné narodenie, akýkoľvek druh sexuálneho styku by sa mal zastaviť až do narodenia.

Metrorágia a únik plodovej vody počas tehotenstva

Ak sa počas tehotenstva objaví vaginálne krvácanie, je dobré sa vyhnúť pohlavnému styku. Najmä ak sú spôsobené maternicou a vaginálnym výtokom, tj metrorrhagia.

Toto je príznak potratu a môže naznačovať, že sa chystáte stratiť tehotenstvo. Preto je dobré vyhnúť sa sexuálnemu kontaktu. Okrem toho existuje mnoho ďalších stavov, ktoré majú príznaky vaginálneho krvácania a ktoré vedú k obmedzeniu sexuálnych vzťahov v tehotenstve. Preto môže byť metroragia tiež znamením:

  • predčasný pôrod;

  • mimomaternicové tehotenstvo;

  • placenta previa;

  • problémy krčka maternice;

  • prasknutie maternice.

A ak plodová voda počas tehotenstva uniká, mali by sa sexuálne vzťahy prerušiť.

Preeklampsia

Preeklampsia je komplikácia vyplývajúca zo zvýšeného krvného tlaku v krvi a žilovom systéme počas tehotenstva. Nazýva sa tiež „hypertenzia vyvolaná tehotenstvom“. Keď tehotná žena čelí tomuto stavu, riziko predčasného pôrodu je veľmi vysoké. Lekár môže odporučiť zastavenie sexuálnej aktivity, aby sa predišlo komplikáciám.

Viacnásobné tehotenstvo

Lekárka, ktorá sa zaoberá viacnásobným tehotenstvom (dvojčatá, trojčatá), môže počas deviatich mesiacov zakázať sexuálnu aktivitu. Sex je zakázaný, najmä ak existujú ďalšie súvisiace podmienky, ktoré sú pre dievča rizikovými faktormi.

V závislosti od každého stavu a osobitostí každej osoby lekár presne určí, či je zakázaný:

  • penetrácia;

  • orgazmus;

  • sexuálne vzrušenie;

  • všetci spolu.

V niektorých prípadoch sa tieto obmedzenia môžu vyskytnúť od začiatku tehotenstva. Iné situácie zahŕňajú iba dočasné prerušenie tehotenstva, pričom toto obdobie sa považuje za zvýšené riziko pre normálny vývoj plodu.

Sex značky tehotenstva