Podrobne

Krytie pre deti

Krytie pre deti


Podvrtnutie je porucha kontroly zvierača, ktorá sa bežne vyskytuje u detí. Problém nastáva najmä u detí, ktoré si nevyvinuli primeranú kontrolu stolice alebo vyprázdnenia, ale aj u tých, ktorí vedia, ako kontrolovať vyprázdňovanie, ale stále „unikajú“ na zakázaných miestach. Tento stav je známy aj ako fekálna inkontinencia.

V akom veku sa plášť objavuje?

Koktanie nie je porucha, ktorá sa vyskytuje v každom veku. Novorodenci a dojčatá, dokonca aj niektoré malé deti, nedokážu fyziologicky kontrolovať svoju defekáciu. Toto nie je neobvyklé alebo patologické. Únik z nich je akceptovaný až do maximálneho veku 4 rokov. Ak sa váš malý zbaví výkalov na iných miestach, ako je záchod po 4 anisoroch, môže vám byť diagnostikovaná kĺb.

Aké sú príčiny prepracovania?

Viac ako 90% prípadov Codprezis je spôsobených funkčnou zápchou. Jedná sa o typ zápchy bez lekárskeho dôvodu. Tento typ kódovania sa tiež nazýva nedobrovoľný. Výkaly sú suché, silné a evakuujú sa s ťažkosťami a bolesťou.

Mnoho malých „úmyselne“ drží výkaly a odkladá defekáciu presne preto, aby sa vyhlo bolesti a nepohodli zápchy. Týmto spôsobom dôjde k nehodám a zbavia sa ich inokedy a na miestach, ktoré nie sú povolené, s výnimkou hrnca alebo toalety. Koktanie je skôr považované za symptóm niektorých chorôb ako za ochorenie samo o sebe.

Lekári tvrdia, že pochopenie zápchy vyžaduje vysvetlenie a pochopenie zápchy. Počet a konzistencia sedadiel, ktoré musí mať dieťa týždenne, sa líši podľa niekoľkých faktorov. Normálne by mali mať asi 3-4 defekácie za týždeň.

Ale nie všetky deti sa musia riadiť týmto pravidlom. Má sa za to, že dieťa, ktoré má mäkkú stoličku, ktorá sa ľahko evakuuje, každé 3 dni, nie je zápchu. Deti, ktoré majú veľmi silné stoličky, je ťažké ich evakuovať, sa považujú za zápchu. Preto je dôležité zistiť, čo spôsobuje zápchu, aby sa zistilo, prečo došlo k bodnutiu.

Zápcha môže nastať z niekoľkých dôvodov:

  • nedostatočná strava;
  • dehydratácia alebo nedostatočná konzumácia tekutín;
  • ťažkosti / problémy pri prechode z hrnca na toaletu;
  • obmedzený prístup na toalety;
  • verejné toalety, ktoré neposkytujú potrebný stupeň súkromia.

Mnoho detí môže trpieť zápchou v dôsledku psychologicky traumatických udalostí - rozvody, sťahovanie, konflikty, zneužívanie, smrť blízkych osôb atď.

Existujú aj deti, ktoré sú dobrovoľne preplnené. Majú rozvinutú kontrolu zvierača, vedia, kedy majú ísť na toaletu, ale rozhodli sa to nerobiť dobrovoľne. Zápcha nie je v takýchto prípadoch príčinou.

Namiesto toho sa vyskytuje u detí, ktoré sú v strese alebo majú ťažkosti v procese prechodu z hrnca na toaletu. Ak dôjde k pretrénovaniu u starších detí, môže to byť spôsobené poruchou opozície / vzdoru, problémami so správaním, sexuálnym zneužívaním alebo inou nedávnou emočnou traumou.

Ako sa lieči plodnosť dieťaťa?

Liečba kĺbu sa líši v závislosti od diagnostikovaného typu - dobrovoľného alebo nedobrovoľného.
Neúmyselná slepota sa lieči identifikáciou a liečením príčiny, ktorá spôsobuje zápchu. Odporúčané terapeutické schémy môžu zahŕňať:

  • zvýšenie spotreby tekutín;
  • zvýšenie množstva vlákniny v dennej strave;
  • laxatíva na predpis (prijaté iba krátkodobo);
  • vyprázdňovanie čriev pomocou klystíru;
  • vytvorenie stabilného týždenného programu defekácie pre dieťa.

Terapeutické správanie pri dobrovoľnom zakrývaní závisí do veľkej miery od príčiny, ktorá ho vyvolala v prvom rade. Je možné, aby lekár označil kombinovanú liekovú liečbu (na liečenie príznakov) s psychoterapiou v správaní.

Okrem toho, ak je dieťa vo veku, keď vzdelávanie začína používať toaletu, je vhodné venovať zvýšenú pozornosť technikám, ktoré na tento účel použijete. Tento proces musíte urobiť príjemným, zábavným a priateľským k deťom, nie navyše.

Nesmejte sa a nerobte si vtipy v mene dieťaťa, pretože na neho „naháňa“! Tak mu nepomôž. Čím viac prehlbujete jeho frustrácie a prinútite ho, aby stratil sebadôveru a sebaúctu.

Zdroj fotografie: www.spirit.lk

Značky Použitie toalety pre deti Priechod toaletného hrnca Detské emócie Zdravie detí Detské deti Olita


Video: Zvieratá chcú robiť deti