Komentáre

BookLand, karavan kníh v Bukurešti a na vidieku

BookLand, karavan kníh v Bukurešti a na vidieku


Po prvom ročníku veľtrhu mestských kníh, ktorý sa konal pred Veľkou nocou v paláci AFI Palace Cotroceni v Bukurešti, sa organizátor podujatia Viac ako Pub rozhodol tento koncept rozvinúť a rozšíriť v krajine. V 9 mestách tak prejde nový karavan kníh.

V období 15. augusta - 16. októbra 2011, BookLand začína na ceste, najprv zastaví v Constante, potom zastaví v Braile, Iasi, Cluj-Napoca, Alba Iulia, Arad, Timisoara, Sibiu a nakoniec v Brašove. V zásade bude BookLand rok čo rok pracovať s milovníkmi kníh 10 týždňov: 1 v Bukurešti a 9 v krajine.

„Každý produkt, ktorý sa má predať, musí byť na dosah kupujúceho. BookLand to robí - prináša knihu do stredu ľudí. Ľudia v Bukurešti sú rozmaznávaní každodennými udalosťami. Ja, ako provinčný človek - ako hovoria obyvatelia Bukurešti, považujem obyvateľov iných krajín. Veľké mestá sa s radosťou stretnú s knihou v priestoroch, ktoré už milujú. Dôvod, prečo uplatňujeme rovnaký vzorec a v karavane BookLand - veľtrh bude hostiť 9 veľkých nákupných centier, “hovorí Mihaela Petrovan, zakladateľka veľtrhu mestského BookLand.

BookLand sa nezbaví inovatívneho zloženia a hádajte, kde sa odohráva? Samozrejme aj v obchodoch. Skupina Iulius Mall bude organizovať BookLand v 3 mestách: Iasi, Timisoara a Cluj Napoca, v Constante je partnerom City Park, Sibiu - Shopping City, Brasov - Unirea Shopping Center, Alba Iulia - Alba Mall, Arad - Atrium Mall a v Braila - Promenada Mall.

Tím s viac ako 550 zamestnancami bude koordinovať a implementovať všetky logistické údaje, predaj kníh, s.a.m.d. Je to prvý knižný veľtrh s integrovanými službami ponúkanými vydavateľom - mapa karavanov, nábytok, kniha o doprave a merchandisingu, predajný tím, propagácia médií. Okrem toho neúčtuje účastnícke poplatky, ale zachováva províziu z predaja. Niet divu, že za prvé 3 dni po spustení ponuky sa už zaregistrovalo 25 vydavateľov.

BookLand má v úmysle predať knihy 50 vydavateľov a už oznamuje „boj“ na zvyšných miestach. Pretože ak by sa v Bukurešti predali knihy v hodnote 100 000 eur, v krajine môže predaj dosiahnuť dvojnásobok sumy.

S formátom zakotveným v každodennej realite prichádza BookLand tam, kde už ľudia sú, či už sú to čitatelia hardcore, náhodní kupci, zbieratelia kníh alebo jednoducho zaujímaví ľudia, aby svojim blízkym dali inteligentný darček. V priebehu maximálne dvoch mesiacov bude spustený virtuálny kníhkupectvo, ďalšie rozšírenie značky BookLand.

Od roku 2012 bude ministerstvo kultúry finančne podporovať tento kultúrny projekt, ktorý prináša konkrétne výhody na knižnom trhu.

Štítky Detské knihy Predškolské knihy