Komentáre

Viete, aké dôležité je správne sa starať o nos a dutiny?

Viete, aké dôležité je správne sa starať o nos a dutiny?


Nosové a paranazálne dutiny fungujú ako „rastlina“, ktorá dokáže zohriať, zvlhčovať a čistiť vdychovaný vzduch. Dobre fungujúce dýchanie z nosa je spôsobené sliznicou dýchacích ciest v nosnej a paranazálnej dutine. Zastavuje vstup prachových častíc, znečisťujúcich látok, mikróbov, alergénov atď.

Ako sa môžete efektívne starať o nosovú sliznicu?

Od najstarších čias sú známe priaznivé účinky umývania soľným roztokom s výrobkami z morskej vody vyrobenými v nosných dierkach.

Odporúča sa používať výrobky, ktoré majú zloženie morskej vody na úkor iných slaných produktov, ako je fyziologické sérum, pretože morská voda má okrem mechanického odstraňovania mikročastíc prítomných vo vdychovanom vzduchu aj vďaka terapeutickému bohatstvu množstvo terapeutických cností. soli a stopové prvky (komplexné zloženie, ktoré sa nedá umelo reprodukovať).

Výhody morskej vody

Tu sú niektoré z týchto prospešných účinkov, ktoré boli demonštrované klinickými štúdiami v skupinách pacientov:

  • Antibakteriálna a antivírusová aktivita (ničí mikróby existujúce na sliznicovom povrchu v dôsledku produktov uvoľňovaných morskými baktériami);
  • Sekretolytický účinok (stimuluje prospešnú produkciu hlienu);
  • Dekongestantný účinok (prepichuje nos a preniká do parazitických dutín);
  • Uľahčuje regeneráciu postihnutej nosovej sliznice.

Okrem toho, nedostatok nepriaznivých účinkov morskej vody je ďalšou dôležitou výhodou jej použitia. Európska rinologická spoločnosť odporúča používať nosné výplachy soľného roztoku pre dospelých pacientov alebo deti s chronickými rinosinuzálnymi poruchami.

Z výrobkov existujúcich na rumunskom trhu sú jedinými výrobkami, ktoré obsahujú sterilizovanú a čistenú morskú vodu z Jadranského mora, so známymi terapeutickými hodnotami, ktoré sú vďaka svojmu zloženiu a čistote, lepšie ako výrobky z morskej vody, tie, ktoré sú v rozsahu Aqua Maris.

Vďaka zloženiu viac ako 80 stopových prvkov a minerálov sa výrobkom Aqua Maris podarí udržať normálny fyziologický stav nosnej sliznice a funkciu buniek, zlepšiť mukociliárny transport sliznice, znížiť jej suchosť a mať antiseptický účinok, môže sa bezpečne používať od prvých dní. života až do veku senácií.

Okrem toho je pre alergikov dôležitá pomoc, najmä teraz na začiatku peľovej sezóny, mechanické odstránenie alergénových častíc, dekongesívny účinok a udržanie zdravia nosovej sliznice.

Viac informácií nájdete na www.aquamaris.ro a na Facebooku Aqua Maris Romania.

Codrut Sarafoleanu, vedúci kliniky ORL a cervikálnej chirurgie tváre „Sfanta Maria“ Bukurešť