Výrobky

Slúchadlá, nebezpečenstvo pre sluch dieťaťa? Naučte ho, ako sa chrániť!

Slúchadlá, nebezpečenstvo pre sluch dieťaťa? Naučte ho, ako sa chrániť!


Zvukové náhlavné súpravy sú veľmi módnym moderným doplnkom pre deti a dospievajúcich, ale tiež jedným z najväčších rizík straty sluchu alebo iných porúch sluchu vo veľmi mladom veku. Neexistuje žiadne dieťa, ktoré nemá iPod, MP3 prehrávač alebo telefón, s ktorým relaxuje pri počúvaní hudby. Zistite, ako chránite svoje dieťa pred škodlivými účinkami nadmerného používania alebo nesprávneho použitia slúchadiel!

Hudba počúvala maximum v slúchadlách, móda medzi deťmi

Špecialisti tvrdia, že existuje skutočný záujem o najnovší výstrelok medzi tínedžermi, ale aj mladšími deťmi - počúvaním hudby na slúchadlách. Takmer všetky moderné technologické zariadenia sú kompatibilné s audio náhlavnými súpravami - mobilné telefóny, počítače, notebooky, televízory, iPody a iPody, prehrávače mp3 alebo mp 4 atď.

Vek, v ktorom najmenší počúvajú hudbu prostredníctvom zvukových náhlavných súprav, sa zmenšil a zmenšil. Dnes vidíme deti, ktoré majú iba niekoľko anizorov, ktoré majú zapnuté slúchadlá, ale tiež strašne veľké množstvo hudby. Rodičia musia vedieť, že ohrozujú sluch najmenších a vedú k častým vnútorným a stredným poruchám uší av extrémnych prípadoch k hluchote.

Špecialisti nepodporujú zákaz týchto doplnkov, ale iba ich správne a racionálne používanie.

Foto: kidsheadphones.co.uk

Ako slúchadlá ovplyvňujú sluch detí?

Dnešní tínedžeri a deti si vyberajú a používajú nesprávne slúchadlá. Vyberte si lacné modely s dizajnom, ktorý ovplyvňuje vnútro ucha a zneužíva ich objem a ovplyvňuje vnútorné ucho. Toto sú hlavné spôsoby, ktorými slúchadlá ohrozujú sluch!

Dnes sú slúchadlá menšie, ľahšie, elegantnejšie a pohodlnejšie. Používajú sa jednoduchšie a vkladajú sa priamo do uší (do uší), pričom sú navrhnuté podľa ich anatomického tvaru.

V skutočnosti sú tieto nové modely oveľa nebezpečnejšie pre sluch ako tie staré, ktoré boli umiestnené na hlave a nerozptyľovali zvuk tak blízko k vnútornému uchu. V prípade vnútorných slúchadiel, keď sa hlasitosť zvýši a hudba bude hlasnejšia, zvuk sa priblíži k ušnej uške a strednému alebo vnútornému uchu a ovplyvní sluch.

Trvanie použitia

Nielen systém, po ktorom sú vyrobené, je nebezpečný pre zdravie dieťaťa. A čas, ktorý trávite počúvaním slúchadiel, je dôležitý na to, aby ste vytvorili alebo nemali problémy so sluchom. Môžu byť vyrobené a prispôsobené potrebám dieťaťa, ale ak sú týrané celé hodiny, sluch stále trpí.

Ako chránite svoje dieťa pred nebezpečenstvami na slúchadlách?

To je to, čo sa normálne stáva v ušiach, keď dieťa počúva hudbu na zvukových slúchadlách - zvuky v slúchadlách vstupujú do uší, spôsobujú vibráciu ušného bubienka, prechádzajú do jemných kostí stredného ucha a stimulujú nervové bunky v kochlei (vnútornom uchu).

Bolo dokázané, že ľudia, najmä deti a dospievajúci, počúvajú hudbu v oveľa vyššej hlasitosti, ako sa odporúča. Denné vystavenie hlasným zvukom - viac ako 120 decibelov - môže nezvratne ovplyvniť sluch dieťaťa tým, že poškodí senzorické bunky vo vnútornom uchu. Okrem toho existuje riziko zlomenia kostí stredného ucha, ale aj bubienka.

Špecialisti odporúčajú znížiť hlasitosť v detských náhlavných súpravách na maximálne 85 decibelov, čo je ekvivalentné zvuku budíka alebo zvuku, ktorý produkuje stroj v továrni. Okrem toho existujú aj slúchadlá špeciálne navrhnuté pre malé deti, ktoré majú obmedzený objem a bezpečnostné opatrenia proti poruchám sluchu. Hlavným cieľom odborníkov pri výrobe slúchadiel je zníženie úrovne akustického tlaku (SPL), ktorý je emitovaný headsetom pri vnútornom uchu.

Vždy si vyberte modely špeciálne vytvorené pre dieťa, malé a ľahké, dokonale prispôsobené jeho hlave. Najvhodnejšie sú veľké slúchadlá, ktoré sú umiestnené na hlave. Ak však nenájdete správnu veľkosť hlavy alebo si na ne nemôžete zvyknúť, môžete použiť aj náhlavnú súpravu. Sú vhodné pre deti s malými ušami. Nie sú nebezpečné, pokiaľ dodržiavajú bezpečnostné predpisy stanovené odborníkmi.

Aj pri výbere bezpečných slúchadiel pre sluch dieťaťa je stále dobré obmedziť ich čas počúvania hudby a poučiť ich o správnom používaní a dôležitosti počúvania hudby na nízkej úrovni.

Štítky Počúvanie detí Detská hudba Naslúchadlá